Strona główna / Aktualności / Nagroda Prezesa Rady Ministrów dla zespołu badawczego z Wydziału Metali Nieżelaznych

Miło nam powiadomić, że Laureatem nagrody Prezesa Rady Ministrów  za wybitne krajowe osiągnięcia naukowo-techniczne za rok 2008 został zespół pod kierownictwem prof. dr. hab. inż. Tadeusza Knycha z Wydziału Metali Nieżelaznych i otrzymał II miejsce w tej kategorii.

Zespół ze strony AGH reprezentowany był przez: prof. Tadeusza Knycha, prof. Józefa Zasadzińskiego, dr. inż. Andrzeja Mamalę, dr. inż. Artura Kaweckiego oraz dr. inż. Pawła Kwaśniewskiego. W pracach zespołu brali również udział przedstawiciele Politechniki Warszawskiej, Centrum Naukowo-Technicznego Kolejnictwa, Firmy Produkcyjnej „KUCA", TELE-FONIKA Kable Sp. z o.o. S.K.A oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Biuro Energetyki.

Temat nagrodzonego wniosku: „Nowy typ sieci trakcyjnej przeznaczonej do wysokoobciążalnych mechanicznie i prądowo polskich linii kolejowych o prędkości jazdy do 250 km/h, opartej o nową generację elementów nośno-przewodzących oraz osprzętu sieciowego."

Serdecznie gratulacje!!!